Zaproszenie na Misterium Męki Pańskiej w Ostródzie

Plakat (1)

Ludzie Misterium zapraszają !!!

MISTERIUM – IDZIE I GŁOŚCIE. Jest to  scenariusz, oparty na Starym i Nowym Testamencie. Po raz kolejny chcielibyśmy, aby Ostródzkie Misterium, w którym biorą udział dorośli i dzieci ze wszystkich ostródzkich Parafii, w duchu Ewangelii rozpoczęło Wielki Tydzień. W tym roku będziemy zachęcać wszystkich obecnych, aby przyjęli słowa Jezusa: „Jak Ojciec Mnie posłał, tak i ja was posyłam. Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!  Kto uwierzy i  przyjmie chrzest, będzie zbawiony” i poszli z tym Słowem do swoich domów, Parafii i miejsc pracy.

Aktorzy realistycznie odgrywają znane z Ewangelii sceny, które można odnieść do naszej współczesnej rzeczywistości. Chcemy razem przeżyć i poczuć to, co działo się od tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy, poprzez Wieczernik i śmierć na krzyżu, aż do chwalebnego zmartwychwstania.

Skorzystajmy z okazji, by przygotować się duchowo do Świat Wielkanocnych przez uczestnictwo w Misterium Męki Pańskiej. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy mają wątpliwości w wierze, szukają odpowiedzi na ważne życiowe pytania lub chcą dobrze przeżyć czas Paschalny…