XIII Konkurs Piosenki Religijnej

Dnia 15 marca 2018 r. w Centrum Użyteczności Publicznej przy ul. Jana III Sobieskiego 9 w Ostródzie odbył się XIII Konkurs Piosenki Religijnej „ SURSUM CORDA”. Organizatorem Konkursu jest Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie. 

W konkursie wzięła udział młodzież ze szkół :
– Zespół Szkół Katolickich św. Rodziny w Olsztynie – Gimnazjum 22
– Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i CKU w Ostródzie
– Zespół Szkół w Lipowie
– Szkoła Podstawowa nr 3 św. Jana Pawła II w Ostródzie – klasy gimnazjalne
– Zespół Szkół Salezjańskich w Ostródzie – Gimnazjum
– Zespół Szkół Salezjańskich w Ostródzie – Liceum
– Zespół szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie
– Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 4 w Ostródzie- klasy gimnazjalne
– Liceum Ogólnokształcące im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie
– Zespół szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie
– IV Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Olszynie.
– Zespół Szkół Samochodowych w Olsztynie
– Gimnazjum w Durągu
Łącznie wszystkich wykonawców – solistów i zespołów zaprezentowało się na scenie 150 osób. Uroczystego otwarcia eliminacji konkursowych dokonał Ks. Proboszcz Roman Wiśniowiecki.

Tegoroczny konkurs piosenki religijnej miał akcent wyraźnie patriotyczny. Na scenie pojawiły się takie utwory jak: „Ojczyzno ma…”, czy ”Warto jest wierzyć…” piosenka z filmu :”Zerwany kłos” oraz inne piękne utwory. Podczas konkursu można było obejrzeć prezentację multimedialną z najpiękniejszymi myślami o Ojczyźnie wielkich Polaków – poetów, pisarzy, świętych oraz wielkich bohaterów, którzy za jej wolność oddali swe życie. Po za konkursem młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty rówieśnikom.
Z małym koncertem na saksofon i pianino wystąpiła Natalia Ziółkowska oraz Mateusz, także Zespół z IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej Curie w Olsztynie zaprezentował swoje zdolności sceniczno – wokalne, takie jak np. – Golec u Orkiestra-Ściernisko. Zespół taneczny Mazur „porwał” wszystkich w rytm poloneza i walca wiedeńskiego. No i oczywiście marszowo i nie tylko wystąpił zespół z Ekonomika : „Czterech wspaniałych z werblami”. (s. Jolanta)