Schola – Słowiki Niepokalanej

         „ Słowiki Niepokalanej”  liczą  27 osób, są to dzieci młodsze i starsze w przedziale wiekowym od  klasy  drugiej do klasy siódmej, głównie ze Szkoły nr 4 w Ostródzie, a także młodzież gimnazjalna. Opiekunami scholi jest s. Łucja i  s. Jolanta . Spotykamy się w każdą sobotę o godz.10.00 w domu katechetycznym w sali nr 1, aby przygotować repertuar niedzielny. W ramach naszych spotkań podejmujemy też  formację duchową grupy, czasami po próbie idziemy na krótką adorację Najświętszego Sakramentu  w kościele. W każdą  Niedzielę o godz.12.00  uczestniczymy we  Mszy świętej i swoim śpiewem oraz  modlitwą budujemy przede wszystkim siebie, ale troszczymy się też o piękno Liturgii naszego Kościoła. Należy dodać, że nie tylko o liturgię Niedzielnej mszy św. tu chodzi ale aktywnie bierzemy udział w różnych Nabożeństwach i Uroczystościach, które odbywają się  na terenie Parafii.  Po za spotkaniami sobotnimi i liturgią przeżywamy spotkania i wyjazdy  integracyjno – rekreacyjne. Uczestniczymy też w życiu innych Parafii poprzez włączenie się choćby np. : w Cecyliadę w Parafii św. Dominika, bądź Dominikalia. Czasami gościnnie jesteśmy w innych parafiach Ostródy np. św. Jana Bosko na Wałdowie, czy na wspólnym kolędowaniu w Parafii św. Franciszka  w Ostródzie. Włączamy się w przegląd kolęd i pastorałek  na Zamku Ostródzkim. W Orszaku Trzech Króli  ulicami Ostródy jesteśmy „bardzo anielscy”.  Wszystko, co robimy jest naszą wspólną wielką radością. Przeżywamy ogromną radość z tego, że możemy śpiewać na chwałę Bogu, cieszyć się bogactwem każdego i budować Kościół w miłości. Wszystkich, którzy chcieliby  tworzyć naszą wspólnotę serdecznie zapraszamy.

Do Scholi „Słowiki Niepokalanej” należą:

1. Wiktoria Karnacka -muzyczna
2.Klaudia Kleber
3.Alicja Dzwolak
4.Weronika Bartnicka
5.Aleksandra Głowacka
6.Dominika Kulesza
7.Oliwia Kołecka
8.Eliza Klimiuk
9.Dominika Liszewska
10.Klimiuk Edyta
11.Krawczyk Monika
12.Julia Dmowska
13.Lena Olejarczyk
14.Zuzanna Orzechowska
15.Jaśmina Podsiadło
16.Julia Wielk
17.Justyna Jabłońska
18. Roksana Drzynicka
19.Klaudia Elert
20.Julia Gejza
21.Dominika Orzechowska
22.Zuzanna Muszyńska
23.Blanka Zwierzykowska
24.Liliana Stępka
25.Maja Kołodziejska
26.Maja Zaniewska
27.Hanna Zaniewska

1 IMG_5794-113 IMG_5797-116 IMG_5805-122

 „Słowiki Niepokalanej” na Festynie w Parafii św.Jana Bosko .

Dnia 4 czerwca 2017 r . na zaproszenie Ks.Pawła Suflety – Proboszcza Parafii św.Jana Bosko na Wałdowie nasza Schola wzięła aktywny udział w Festynie. Włączyłyśmy się w Liturgię Mszy św.   o godz.12.00 – czytania,psalm,modlitwa wiernych i śpiewy. Po mszy św. była wspólna agapa. Schola wystąpiła z programem artystycznym – z piosenką i tańcem. Dziękujemy Ks. Pawłowi za zaproszenie,duchową radość i doświadczenie Wspólnoty.
obrazy s.S 164 obrazy s.S 163 obrazy s.S 162
Dnia 2 grudnia 2017 r. od kilku już lat nasza Schola  świetnie bawi się na Expo Arenie w Ostródzie na zjeżdżalniach, karuzeli itd. Nie zabrakło śmiałków, którzy postanowili ” ujarzmić byka”.Dla maluchów to frajda, a dla naszej młodzieży okazja,aby zatroszczyć się o nie, a wszystko to dla budowania relacji i wspólnoty ze sobą,a przede wszystkim z Panem.
Screenshot_2017-12-06-18-00-55 P1060767