Ogłoszenia Duszpasterskie

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 18.02.2018 r.

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych: GORZKIE ŻALE: - w niedziele, o godz. 17.30. DROGA KRZYŻOWA DLA DZIECI: - w piątki, o godz. 16.30 DROGA KRZYŻOWA DLA DOROSŁYCH: - w piątki, o godz. 17.30

Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w modlitwę Jutrzni prowadzoną przez Wspólnotę Neokatechumenalną, od poniedziałku, 19 lutego b.r., o godz. 5.30, w domu katechetycznym.

Od dzisiejszej niedzieli, członkowie wspólnoty neokatechumenalnej będą odwiedzać rodziny naszej parafii. Celem tej wizyty jest dawanie świadectwa wiary. Osoby te, będą miały do wglądu upoważnienie wydane przez parafię.

W zakrystii można otrzymać skarbonki wielkopostne, do których dzieci, młodzież i dorośli będą mogli składać w domu ofiary dla ubogich. W Wielką Sobotę, przy okazji poświęcenia pokarmów, uzbierane pieniądze można będzie przynieść do kościoła przeznaczając je na potrzeby najbiedniejszych osób w parafii.

W zakrystii i w kancelarii przyjmujemy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy św., będą zbierane do puszek, ofiary na misje. W piątek, 23 lutego b.r., o godz. 17.00 w domu katechetycznym odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu  Biblijnego. Wszystkich zapraszamy do rozważania Słowa  Bożego.

W przyszłą niedzielę, po Mszy św., o godz. 10.30 zmiana intencji różańcowych.

Z okazji zbliżającego się Odpustu Św. Kazimierza, patrona Polski i Litwy zapraszamy w przyszłą niedzielę, 25 lutego b.r., na godz. 13.30, na uroczystą Mszę św., ku czci św. Kazimierza, Królewicza. Po Mszy św. - ok. godz. 14.15 odbędzie się przemarsz z kościoła na Jarmark Kaziukowy przy hali sportowej Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Kościuszki 22a. O godz. 15.30 nastąpi oficjalne otwarcie XX Kaziuków Wileńskich w Ostródzie, w hali sportowej OCSiR.  Wstęp wolny.

W dzisiejszą niedzielę, 18 lutego b.r., po Mszy św., o godz. 18.00 zapraszamy na projekcję filmu pt. „Wielki Mike” w sali nr 9 w domu katechetycznym.

Katecheta Grzegorz Wróbel organizuje wyjazd do Lwowa w terminie 19 – 22 kwietnia 2018 r. Koszt – 480 zł   Kontakt: Grzegorz Wróbel    504 196 525 Spotkanie dla chętnych dzisiaj po Mszy św.,o godz.18.00 w domu katechetycznym.

Od poniedziałku, 19 lutego b.r., w naszej wspólnocie parafialnej będzie pełnił posługę duszpasterską (w ramach praktyki) przez okres Wielkiego Postu Ks. Diakon Eryk Sienkiewicz z Seminarium Duchownego w Olsztynie.