Ogłoszenia Duszpasterskie

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.04.2018 r.

Wspólnota Apostolstwa Dobrej Śmierci zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu we wtorek, 24 kwietnia b.r., na godz. 17.00 oraz na Mszę św. o godz. 18.00 w intencji żyjących i zmarłych Członków Apostolstwa.

Grupa Modlitewna Odnowy w Duchu Świętym „Emmanuel” zaprasza na Mszę św., w środę, 25 kwietnia 2018 r., na godz. 19.00.

W najbliższy czwartek, 26 kwietnia b.r., o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji maturzystów – o pomyślne zdanie egzaminu dojrzałości oraz o dobry i zgodny z wolą Bożą wybór drogi życiowej. Po Mszy św. nastąpi wręczenie dyplomów maturalnych z nauki religii. Na powyższą Mszę św. zapraszamy młodzież maturalną, Dyrekcje, Grono Pedagogiczne ze szkół średnich oraz Rodziców.

W czwartek, 26 kwietnia b.r., o godz. 00, w dużej kaplicy przy kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci klas III przygotowujących się do I Komunii.

W przyszłą niedzielę, bezpośrednio po Mszy św., o godz. 10.30 zmiana intencji różańcowych.

28 kwietnia b.r. o godz. 18.00 będziemy przeżywali nawiedzenie naszej parafii przez relikwie Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej archidiecezji. Ma ono na celu zyskanie potrzebnych łask Bożych dla Ojczyzny, Ostródy, naszej parafii i każdego z nas.
– Jego relikwie zostaną sprowadzone z Gniezna do parafii p.w. św. Wojciecha w Tyrowie, 23 kwietnia b.r.
– W następnej kolejności odbędzie się peregrynacja relikwii po parafiach dekanatów ostródzkich – tych,  które zechcą zaprosić relikwie.    
– Na koniec, 7 maja b.r., o godz.17.00 nastąpi uroczysta instalacja relikwii w parafii w Tyrowie, której będzie przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 15.04.2018 r.

W poniedziałek, 16 kwietnia b.r., o godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojca Świętego Franciszka, Radia Maryja, TV „Trwam”, Ojczyzny i naszej Parafii.

Wszystkim panom, którzy w minioną środę zaangażowali się w rozbieranie dekoracji Grobu Chrystusowego składamy serdeczne podziękowania za ich pomoc i życzliwość.

W przyszłą niedzielę, 22 kwietnia b.r., o godz. 15.00  w sali kameralnej amfiteatru w Ostródzie odbędzie się pokaz filmu Grzegorza Brauna „Luter – rewolucja protestancka”, który nakreśla tło i tragiczne skutki wydarzeń zapoczątkowanych herezją Lutra.

II NIEDZIELA WIELKANOCY – 08.04.2018 r. 
MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Jutro, (9 kwietnia b.r.) będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia. Dlatego na Mszach św. o godz. 7.00, 10.00 i 18.00 odbędzie się, jak co roku ceremonia „Duchowej Adopcji”. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano. Duchowa adopcja polega na codziennym odmawianiu jednego dziesiątka różańca oraz krótkiej modlitwy przez okres dziewięciu miesięcy. Ma ona na celu uratowanie poczętego dziecka przed aborcją, tak, aby mogło się ono narodzić i być z miłością przyjęte przez rodziców. Wszystkich, którzy chcieliby przyczynić się do obrony życia dzieci nienarodzonych i podjąć dzieło duchowej adopcji oraz złożyć przyrzeczenie w kościele podczas Mszy św., prosimy, aby przynieśli ze sobą świece.

Chrześcijański Ruch Społeczny „Dobro Wspólne” zaprasza wszystkich na spotkanie z księdzem redaktorem dr Piotrem Srogą, który wygłosi konferencję pod tytułem: „Jak dobrze żyć z innymi – etyczne postulaty ładu społecznego”. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 10 kwietnia 2018 r., o godz. 19.00, w domu katechetycznym.

W środę, po Mszy św. wieczornej i po Nowennie ok. godz. 19.00 będziemy rozbierali Grób Pański.  Zapraszamy panów, którzy mogliby dopomóc w tej akcji.

W piątek 13 kwietnia – w 78 rocznicę męczeńskiej śmierci Polaków w Katyniu i w 8 rocznicę tragedii w Smoleńsku odbędzie się Marsz Katyński. Rozpocznie się on uroczystością przy Dębach Katyńskich w dawnym gimnazjum nr 1 (obecnie Szk. Podst. nr 3). Po dojściu do naszego kościoła i po apelu przy pomniku (Obrońców Niepodległości R.P.) o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich Polaków zamordowanych w Katyniu i w Smoleńsku. Na tę uroczystość zapraszamy serdecznie Parlamentarzystów, Władze Samorządowe, Przedstawicieli wszystkich szkół, instytucji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe i wszystkich wiernych

W niedzielę, 15 kwietnia b.r., na Mszy św., o godz. 12.00, dzieci 6 – letnie będą przeżywać rocznicę Chrztu Świętego.

W gablocie, w przedsionku kościoła podana jest na plakacie informacja dla rolników o składaniu wniosków o dopłaty.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO  01.04.2018 r.

Wszystkim Wiernym składamy najserdeczniejsze życzenia wielkanocne. Niech Dobra Nowina o Zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa napełnia nasze serca radością i wlewa w nie ufność i Boży pokój.

Jutro – drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek Mszy św. taki, jak w każdą niedzielę. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Szczególnie serdecznie dziękujemy Członkom Żywego Różańca i innych Wspólnot. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli kwiaty, aby upiększyć nimi kościół i dekorację Grobu Pańskiego. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali i ofiarowali kwiaty do sypania w czasie procesji rezurekcyjnej. Wasze ofiary i zaangażowanie są wyrazem miłości do Chrystusa Pana. Niech On obdarza Was błogosławieństwem. Bóg zapłać!

Wszystkim panom, którzy pomagali przy stawianiu konstrukcji Grobu Pańskiego składamy serdeczne podziękowanie za ich życzliwość i pracę. Dziękujemy także paniom, które pomagały przy układaniu i ustawianiu kwiatów. Dziękujemy również za pomoc przy sprzątaniu kościoła.

Od Wielkiego Piątku, 30 marca b.r., do soboty,  7 kwietnia b.r., trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy wszystkich do udziału w modlitwie, w tych dniach, po Mszy św. o godz. 18.00.

W dniu jutrzejszym – 2 kwietnia b.r., o godz. 18.00, odprawiona zostanie Msza św. w intencji Ojczyzny.

W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca. Dzieci spowiadać będziemy w piątek od godz.15.30. O godz. 16.00 Msza św. dla dzieci. Dorosłych spowiadać będziemy w piątek, od godz. 17.30. Również w piątek od godz. 8.00 rano odwiedzimy z Komunią świętą obłożnie chorych parafian.

W sobotę, 7 kwietnia 2018 r., o godz. 11.00 zapraszamy na nabożeństwo I Sobót Miesiąca.

Od najbliższego czwartku, o godz. 19.00 rozpoczniemy cykl obowiązkowych katechez dla narzeczonych.

W najbliższą niedzielę, 8 kwietnia b.r. przypada Święto Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnie odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.        

Ofiary, które złożymy na tacę, w przyszłą niedzielę, 8 kwietnia b.r., przeznaczone będą na potrzeby charytatywne Caritas.

W czwartek, 5 kwietnia b.r., o godz. 10.00, młodzież ostatnich klas szkół średnich składać będzie pisemny egzamin maturalny z religii.

Z okazji 13-ej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, w przyszłą niedzielę, 8 kwietnia b.r., o godz. 10.30 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza św. w intencji dziękczynnej za wielki dar Boży, jakim dla Polski i dla Kościoła Powszechnego była Osoba papieża Jana Pawła II. Po Mszy św. zgromadzimy się przed pomnikiem, gdzie po krótkiej modlitwie będziemy mogli złożyć kwiaty i zapalić znicze. Na tę uroczystość zapraszamy serdecznie Parlamentarzystów, Władze Samorządowe, Przedstawicieli wszystkich instytucji i stowarzyszeń, poczty sztandarowe i wszystkich wiernych.

W sobotę, 7 kwietnia b.r., o godz. 9.00, w kościele, odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

Spotkanie dla dzieci klas trzecich przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz ich rodziców odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia 2018 r., o godz. 16.00. Rodziców zapraszamy do dużej kaplicy przy kościele, a dzieci do sali nr 9, w domu katechetycznym.

Stowarzyszenie Ludzi Niepełnosprawnych „Alfa” zaprasza członków na Mszę św. w kościele św. Dominika Savio, w sobotę, 7. kwietnia b. r., o godz. 11.00. Po Mszy św. spotkanie w hali sportowej.