Ogłoszenia Duszpasterskie

I NIEDZIELA ADWENTU – 03.12.2017 r.

Msze św. roratnie w czasie rekolekcji będą:

  • dla dzieci – poniedziałek, wtorek i środa o 16.30 i po rekolekcjach w piątek o godz. 16.30;
  • dla dorosłych – w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 7.00, a od czwartku o godz.6.30

W czwartek, o godz. 19.00, rozpoczniemy cykl obowiązkowych katechez dla narzeczonych.

W czwartek, 7 grudnia, odbędzie się Adwentowy Wieczór Chwały. Rozpocznie się on Mszą Świętą  o godzinie 18.00, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy serdecznie parafian oraz wszystkie Wspólnoty Modlitewne na wspólną modlitwę.

W piątek, 8 grudnia b.r., przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – jest to odpust w naszej parafii. Uroczyste Mszę św. z kazaniem odpustowym zostaną odprawione o godz. 10.00 i 18.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 6.30 rano. Msza św. roratnia będzie o godz. 7.00. Wszystkich którzy uczestniczą w Uroczystości Odpustowej nie obowiązuje post piątkowy. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W przyszłą niedzielę, 10. grudnia b.r., zbierać będziemy przed kościołem, ofiary do puszek, na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

W zakrystii i w kancelarii są do nabycia świece wigilijne CARITAS, w cenie 15 i 5 zł. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc dla dzieci z rodzin najuboższych.

W zakrystii i w kancelarii są do nabycia opłatki wigilijne oraz kalendarze ścienne na 2018 r., ze zdjęciami św. Jana Pawła II w cenie 3 zł.

W Adwencie Siostry Terezjanki organizują paczki dla dzieci. Słodycze i przybory szkolne do paczek, można przynosić do Sióstr – ul. Sienkiewicza 4.

Siostry Terezjanki zapraszają dziewczęta ze szkół gimnazjalnych i średnich na spotkania do Domu Zakonnego w Ostródzie, ul. Sienkiewicza 4, w drugą i czwartą sobotę miesiąca, w godz. od 11.00 do 12.00. Pierwsze spotkanie 9 grudnia 2017 r. Kontakt: s. Serafina CST, janser@op.pl, tel.: 89 646 64 56

W sobotę, 9 grudnia b.r., o godz. 16.00 w ramach katechezy parafialnej, odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci klas III, przygotowujących się do I Komunii Św. Dzieci mają spotkanie w domu katechetycznym, a rodzice w dużej kaplicy przy kościele. Obecność obowiązkowa!

Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w modlitwę Jutrzni prowadzoną przez wspólnotę neokatechumenalną, od poniedziałku, 4 grudnia b.r., o godz. 5.30, w domu katechetycznym.

Po Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła, ministranci i lektorzy będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na fundusz ministrancki siano na stół wigilijny oraz gipsowe podstawki pod świece wigilijne.

Polecamy tygodnik „Gość Niedzielny”, grudniowy numer miesięcznika „Mały Gość Niedzielny” oraz naszą gazetkę parafialną.