Marsz Katyński w Ostródzie

13 kwietnia przypada Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia w Ostródzie odbył się Katyński Marsz Pamięci. Uroczystości związane z tą rocznicą rozpoczęły się w Gimnazjum nr 1 od apelu o zbrodni na oficerach polskich dokonanej przez NKWD.

Następnie przed szkołą miał miejsce apel poległych, po którym poczty sztandarowe, uczniowie szkół oraz goście i mieszkańcy Ostródy przeszli ulicami miasta do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP.

Przy pomniku Pamięci Obrońców Suwerenności i Niepodległości RP odbyły się uroczystości ku czci ofiar zbrodni katyńskiej i tragedii smoleńskiej, po których odbyła się Msza św., której przewodniczył ks. Roman Wiśniowiecki.

– Dziś zebraliśmy się na Eucharystii w imię pamięci, w imię miłości i w imię wierności Bogu i ojczyźnie. Także w imię wierności człowiekowi. Przybyliśmy w Marszu Katyńskim do kościoła ze świadomością, że ofiara jeńców wojennych w Katyniu stała się jednym z kamieni milowych wyznaczających drogę wolności i niepodległości – mówi Zbigniew Połoniewicz.

kat kat1 kat2 kat3 kat4 kat5 kat6 kat7 kat8