„Cecyliada 2015”

W dniu 25 listopada odbyła się dwudziesta piąta „Cecyliada” w Ostródzie, po raz pierwszy zorganizowana w murach hali sportowej Salezjańskiego Gimnazjum i Liceum. Święta

Cecylia – męczennica z III wieku jest patronką chórzystów, muzyków, organistów i zespołów wokalno – muzycznych. Legenda głosi, że grała na organach, chociaż bardziej prawodopodobne, że jeśli grała na jakimś instrumencie, to była to harfa.

„Cecyliada” rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 13.00, odprawioną przez księdza Proboszcza w kościele św. Dominika Savio. Po Mszy Świętej i wspólnej modlitwie w hali sportowej rozpoczęło się spotkanie miłośników śpiewu kościelnego pod hasłem: „Śpiewajmy pieśń dziękczynną Panu”. Część artystyczną rozpoczął hymn Światowych Dni Młodzieży „Błogosławieni Miłosierni” w wykonaniu wszystkich uczestników „Cecyliady” pod kierownictwem pani Joanny Jaskółowskiej i przy akompaniamencie zespołu muzycznego prowadzonego przez pana Jana Krysiak.

„Cecyliadę” prowadzili uczniowie liceów ostródzkich: Aleksandra Grodzka i Antek Żurawski. W roli moderatora wystąpił pan Arkadiusz Morawski. Na scenie wystąpili uczniowie z ostródzkich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i scholek parafialnych. Wszyscy uczestnicy „Cecyliady” wspólnie się bawili, śpiewem i tańcem chwaląc Pana.

Naszą parafię reprezentowali następujący wykonawcy: Słowiki Niepokalanej – schola, która zaprezentowała dwa utwory: „Jezus życiem mym” i „Będziemy tańczyć, będziemy śpiewać”; Amelia Krysiak, reprezentująca Duszpasterstwo Młodych „Studnia Jakubowa” – zaśpiewała utwór: „Osiem błogosławieństw”; Chór Parafialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, który wykonał dwa utwory; „Błogosławcie Pana” i „Nie nam Panie nie nam”. Drugi utwór chórzyści zaśpiewali z dziećmi przy akompaniamencie zespołu muzycznego pod kierownictwem pana Jana Krysiaka; Patryk Morawski, śpiewający okazjonalnie z Chórem Parafialnym NP NMP, zaśpiewał pieśń „Rycerz Światła”.

Tegoroczną „Cecyliadę” zakończył wspólny śpiew w wykonaniu wszystkich osób obecnych na sali. Po raz drugi zabrzmiał hymn Światowych Dni Młodzieży.

DSC_0883 DSC_0888 DSC_0889 DSC_0897 DSC_0894