Kurs Psałterzysty

depositphotos_2755082-angels-singing

Archidiecezjalna Szkoła Muzyki Kościelnej w Olsztynie oraz Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Archidiecezji Warmińskiej zapraszają na Kurs dla Psałterzystów, który odbędzie się w siedzibie Wydziału Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na Redykajnach.

Celem kursu jest kompetentne przygotowanie muzyczne oraz formacja osób wykonujących psalmy responsoryjne podczas Eucharystii w naszych kościołach. Do udziału zapraszamy:

  • młodzież i dorosłych;
  • kobiety i mężczyzn;
  • osoby świeckie i konsekrowane

– jednym słowem wszystkich, którzy pragną pełnić funkcję psałterzysty w swoich parafiach czy wspólnotach.

Program kursu obejmuje 9 spotkań od października 2016 r. do czerwca 2017 r. (jedno spotkanie w miesiącu), podczas których uczestnicy wysłuchają wykładów z biblistyki, liturgiki i muzyki liturgicznej, będą mieli okazje przeżyć celebrację Liturgii godzin oraz wezmą udział w ćwiczeniach z emisji głosu (indywidualnej i zbiorowej), które pozwolą im podnieść swoje umiejętności wokalne. Zajęcia odbywać się będą w soboty, w godz. od 9.30 do 13.00. Prowadzić je będą wykładowcy Wydziału Teologii UWM, Archidiecezjalnej Szkoły Muzyki Kościelnej w Olsztynie oraz osoby posiadające wyższe wykształcenie muzyczne w dziedzinie chóralistyki i emisji głosu. Na zakończenie kursu jego uczestnicy otrzymają dyplom jego ukończenia, wydany przez ASMK oraz wezmą udział w obrzędzie błogosławieństwa do pełnienia funkcji psałterzysty. Koszt dziewięciu spotkań wynosi 160 zł.

Chętnych prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się poniżej i przesłanie go na adres mailowy: kml.pddm@gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane są do 29.09.2016 r.

Szczegółowy terminarz zjazdów zostanie podany w połowie września. Wszelkich informacji udziela s. M. Dolores Nowak: adres mailowy: kml.pddm@gmail.com lub telefon: 513 016 774